تبلیغات

معرفی گوگل آنالیتیکس Google Analytics

۰

 اگر شما مدیر یک وب سایت هستید و از گوگل آنالیتیکس استفاده نمی کنید، به زودی بهترین فرصت ها را برای شناسایی پتانسیل وب سایت خود از دست می دهید. این یک اخطار جدی است. در ادامه همراه ما باشید... 

معرفی گوگل آنالیتیکس  Google Analytics 

گوگل آنالیتیکس بارها و بارها ثابت کرده است که یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی اینترنتی (آنلاین) است. این ابزار با گزارش های دقیق و کاربر پسند خود در مورد آنچه در وب سایت شما اتفاق می افتد، توضیح می دهد.

به همین دلیل است که گوگل آنالیتیکس یک ابزار عالی و قدرتمند برای بازاریابان اینترنتی است، تا بدانند مخاطبانشان، چه کسانی هستند ؟ چه رفتارهایی دارند ؟ و با چه استراتژی هایی به سمت کسب و کار اینترنتی آنها قدم بر می دارند و از همه مهمتر چه چیزی نیستند! 

از آنجایی که این ابزار بسیار مفید است، خیلی مهم است که به طور صحیح از آن برای رسیدن به موفقیت خود در وب و حفظ کاربران استفاده شود. در این مقاله برخی از اشتباهات رایج گوگل آنالیتیکس را مورد بررسی قرار می دهیم تا بتوانید با دانستن این نکات تصمیم بهتر و قطعی برای حفظ مشتریان و آنالیز آنها در وب بگیرید، تا بتوانید کسب و کار اینترنتی خود را توسعه دهید. 

 

1- در وهله اول از گوگل آنالیتیکس حتما استفاده کنید

بهتر است قبل از شروع، به آماری که در اختیارتان قرار دهیم توجه داشته باشید، تعداد 30 تا 50 میلیون وب سایت از ابزار گوگل آنالیتیکس Google Analytics استفاده می کنند، اگر وب سایت شما در بین آنها قرار ندارد، یکی از بهترین موقعیت ها برای تجزیه و تحلیل ترافیک وب سایت خود و همچنین بررسی رفتار کاربران با سایت خود را از دست می دهید.

بدون استفاده از پلت فرم گوگل آنالیتیکس ، یا هر ابزار تحلیل و آنالیز دیگری در وب سایت خودتان، تقریبا نمی توانید متوجه شوید که چه استراتژی هایی باید به کار ببرید تا موفق شوید، و این استراتژی ها چگونه کار می کنند. و چه چیزی باعث جذب کاربران به وب سایت شما می شوند.

با نگاه کردن به گزارشات هر صفحه سایت می توانید بررسی کنید، که کاربران از چه محتواهایی که درج کرده اید بازدید کرده اند و مورد پسند آنها واقع شده است. همینطور نیز می توانید مشاهده کنید که چه محتوایی مورد استقبال قرار نگرفته است تا سریعا بر روی آن تغییرات را اعمال کنید و یا یک استراتژی مناسب برای محتوای خود بچینید تا مجددا توسط کاربران دیده شود. 

2- فیلتر کردن داده های داخلی و خارجی در گوگل آنالیتیکس را فراموش نکنید

برای سایت سازمان، شرکت و کسب و کار شما، ممکن است هزاران بازدید از صفحات سایت، از طرف کارمندان و پرسنل خود سازمان باشند، که این اتفاق اطلاعات و آمار و ارقام شما را در زمانی که نیاز به تجزیه و تحلیل دارید خراب می کند.

همینطور باعث می شود که یک رفتار نادرست از کاربران را ببینید و سریعا تصمیم بگیرید. بنابراین پیشنهاد می کنیم از فیلترها در گوگل آنالیتیکس استفاده کنید و داده هایی که مرتبط با کارتان نیست را سریعا حذف کنید تا در زمان آنالیز دچار مشکل نشوید. 

3- فیلتر کردن ترافیک هرزنامه ها در گوگل آنالیتیک

در یک مجله ای مطالعه می کردم که 4 درصد از ترافیک کل اینترنت از اسپم آمده است. این شاید به نظر خیلی ها یک درصد پایین و کوچک برسد، اما می تواند به تعداد قابل توجهی وب سایت شما را در وب به صورت وب سایت زرد ترجمه کند، و به کاربران نمایش دهد و ربات های گوگل را دچار مشکل کند.

اگر از ابزارهای قدرتمندی برای جلوگیری از اسپم برای وب سایت خود استفاده نکرده اید، سریعا عجله کنید و دست به کار شوید و در اولین مرحله خواهان بررسی وجلوگیری از ترافیک هرزنامه ها باشید تا اطلاعات خودتان را دقیق حفظ کنید.

یکی از راه های این کار استفاده از بخش ارجاعات هرزنامه در گوگل آنالیتیکساست. که می توانید به بخش Analytics Edge در گوگل آنالیتیکسمراجعه کرده و این تنظیمات را انجام دهید. 

4- سوءاستفاده از پارامترهای ردیابی یا UTM در گوگل آنالیتیکس

یک پارامتر UTM در گوگل آنالیتیکس یک تگ است که می توانید به URL ها اضافه کنید، تا به شما کمک کند و ببینید که جایی ترافیک وب سایت شما از آن می آید، در چه وضعیتی قرار دارد. به عنوان مثال اگر شما تبلیغات خود را در وب سایت های مختلف قرار دهید، با استفاده از پارامترهای UTM به شما نشان داده می شود، که تبلیغات چه ترافیک هایی را به سمت سایت شما انجام داده است. به این صورت است که می توانید، آمار را دقیق بیابید. 

یکی از این آنالیزها که در سال 2014 انجام شده بود، نشان میداد که مقدار 31.24 درصد از همه تراکنش های ارجاعی از سوی شبکه های اجتماعی به دست آمده است. با استفاده از این نکته شما می توانید استراتژی تجزیه و تحلیل خود را بهینه تر کنید.

5- داده های خود را در گوگل آنالیتیکس جمع آوری کنید  

اگر شما به عنوان مدیر یک وب سایت یا کسب و کار اینترنتی، داده های دریافتی خود از گوگل آنالیتیکس را به صورت صحیح جمع آوری و تقسیم بندی نکنید، مقداری از اطلاعات ارزشمند را خیلی راحت از دست می دهید.

این داده ها عبارتند از : رفتارکاربران، منطقه جعرافیایی، درصد جمعیت و ... اگر بخواهیم وب سایتی را مثال بزنیم سایتهافینگتون پست از ایالات متحده امریکاست و هدف اصلی او هم در همان کشور است و بیشترین بازخوردها را نیز از آنجا دریافت می کند. 

با تقسیم بندی، شما می توانید اهداف مد نظر  خود را در وب سایت به دست آورید، تا مطالب خود را متناسب تر کنید و به افراد بیشتری دسترسی پیدا کنید. 

6- تنظیم اهداف در گوگل آنالیتیکس

در مورد داشتن هدف بهتر است بدانید که در هاروارد مطالعه ای انجام شده است و نتیجه آن به این صورت بوده است :"داشتن اهداف شما را 10 برابر موفق تر از قبل می کند. " به عنوان یک بازاریاب اینترنتی، شما قطعا اهدافی دارید.

 مثلا : ارتباط برای ایجاد منافع، بهبود مشارکت مشتری، فروش بیشتر و ... . همچنین در گوگل آنالیتیکس می توانید اهدافی مانند افزایش روزانه دریافت فایل های سفارشی ایجاد کنید، یا افراد بیشتری را دعوت کنید تا بر روی یک صفحه یا لینک خاصی کلیک کنند و تشویق شوند که با شما در تماس باشند. این ابزارها پیشرفت شما را نشان می دهند به طوری که می توانید تنظیمات را در صورت نیاز انجام دهید. 

7- تبدیل، تبدیل نشده است! 

حدود 22 درصد از بازاریابان اینترنتی، از نرخ تبدیل خود ناراضی هستند. برای جلوگیری از افزایش این نارضایتی باید داده های تبدیل خود را مورد بررسی قرار دهید و ببنید کاربران در وب سایت شما از کجا به کجا سفر می کنند. بدون داده های تبدیل، شما یک تصویر ناقص از عملکرد وب سایت خود خواهید داشت. 

با تنظیم یک هدف تبدیل در گوگل آنالیتیکس، می توانید ببینید که یک کاربر از کجا تبدیل شده است، کدام صفحات بیشترین بازدید سایت را داشتند و چه چیزی آنها را برای انجام تبدیل ها جذب کرده است. 

8- رویداد ها و کمپین ها را ردیابی نمی کنید!

حدود 64.6 درصد مردم در هنگام جستجو برای خرید یک آیتم آنلاین به تبلیغات گوگل اعتماد می کنند و فروشندگان نیز از آن برای معرفی محصولات استفاده می کنند، بنابراین توجه به این زمینه که کمپین ها باید ردیابی و در زمان لازم اصلاح شوند، شما را به موفقیت و افزایش فروش نزدیکتر می کند.

گوگل آنالیتیکس شما منبع ترافیک ارجاع شما را به صورت کامل در اختیارتان قرار می دهد. شما می توانید با گوگل آنالیتکز ردیابی هایی مانند تعداد کلیک بر روی لینک ها، ایمیل، و نمایش ویدیو ها را بررسی کنید. 

9- مقایسه سیب و پرتقال ! 

ضروری است که اطلاعاتتان را مقایسه کنید و به آنها توجه ویژه ای داشته باشید، تا نتیجه گیری های مربوط به روند ترافیک وب خود را انجام دهید. اگر شما ترافیک خود را، در دوماه مختلف بررسی کنید مشاهده می کنید که ممکن است تعطیلات و یا رویدادهای دیگر بر این تبدیل تاثیر داشته باشند. 

این مسئله سیب و پرتقال در بسیاری از موارد منحصر به فرد است، به یاد داشته باشید که بسیاری از نظرسنجی های اصلی در مورد احتمال انتخاب نامزد ریاست جمهوری دونالد ترامپ تنها 28.6 درصد بوده است. از آنجاییکه این نظرسنجی ها اطلاعاتی از منابع که نمی توانست مقایسه شود را مقایسه کرد.

یعنی آمار جمعیت رای دهندگان لیبرال و محافظه کار بسیاری از نظرسنجی ها، ناقص بودند.توجه کنید که هنگام تصمیم گیری بر اساس اطلاعات گوگل آنالیتیکسشما یک اشتباه مشابه را انجام ندهید. 

10- نادیده گرفتن راهکارها ! 

حدود 5 درصد افراد در ایالات متحده در بالاترین سطح سواد رایانه ای قرار دارند، بقیه افراد امکان دارد گاهی اوقات در آنالیز و تحلیل و همچنین عملیات اجرایی یک وب سایت نیاز به کمک داشته باشند و یا دچار مشکل شوند. شما اگر از گالری راه حل ها استفاده نکنید، بسیاری از امکانات مانند دسترسی به گزارش های اختصاصی، و راه حل های جامع را نخواهید داشت.  

تعدادی از روشهای استفاده گوگل آنالیتکس،که دارای نکات مثبتی بود را در این مقاله بررسی کردیم،  و همچنین راه های زیادی برای اشتباه کردن با آن را معرفی کردیم، با اجتناب از این مشکلات رایج، شما برای استفاده از پتناسیل اصلی وب سایتتان آماده خواهید بود. 

 

منبع : bigdigital

+ نوشته شده توسط Ahang2019 در ، ۲۶۲ بازدید ، بدون دیدگاه
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر